Hocam merhaba,sperm testi yaptırdım arkadaniz eder misiniz volüm :1.9 renk: gri-opak pH :8.0 vizkozite: (+++) likefaksiyon :>60 dakika fruktoz :pozitif sper

Hocam merhaba,sperm testi yaptırdım analiz eder misiniz volüm :1.9 renk: gri-opak pH :8.0 vizkozite: (+++) likefaksiyon :>60 dakika fruktoz :pozitif sperm: 15 milyon total sperm : 28.5 milyon ileri hareketli :%41 yerinde :%24 hareketsiz:%35 yuvarlak hücre:800000 lökosit:200000 morf:norm %6 anormal%94

Tahlil.com Cevabı :

Sperm tahlil sonucunuzu değerlendirmeye aldık.
Tahlil sonucunuzu değerlendirdiğimizde normal şekilli spermlerin yüzdesinin düşük olduğu gözleniyor.
Bu sonuç ise, sperm tahlilinde  istenen bir durum değildir.
Bu durumun araştırılması ve tedavi planlanması için üroloji bölümüne başvurmalısınız.