Primolut-N kullanırken hamile kalırsam bebeğe bir zararı olur mu yardımınız bekliyorum

Merhaba ben çocuk düşündüğüm anda kontrolde 5,5-6 cm civarından kist olduğunu öğrendim 4 doktora gittim kimi ameliyat dedi kimi ilca dedi en son gittiğim doktor pirmolut diye ilaç verdi ve soğan kürü uygula dedi yalnız kafama takılan bu ilacı ve kürü uygularken hamile kalırsam bebeğe bir zararı olur mu yardımınız bekliyorum

Tahlil.com Cevabı : İlaca başlamadan önce gebelik planladığınızı doktorunuza belirtmeniz gerekmektedir. Gebelik planlayanlara adet tarihi değişeceği için primolut bazı doktorlar tarafından önerilmemektedir.Her duruma karşın kendi doktorunuza danışmanız daha sağlıklı olacaktır.İlacı kullanırken hamile kalırsanız da bunu doktorunuza danışmanız gerekmektedir.