Romatizmal iltihap gibi anladım. Hangi branşta doktora görünmeliyiz ne tür antibiyotik önerirsiniz

Hocam Annem uzun süredir rahatsız.Aşırı yorgumluk kemiklerinde ve eklem yerlerinde ağrı,Vücudunda kasılma, bir bıçak dahi tutup birşey kesemezz halde,omuzlarını kaldırıp giysisini giyemiyor. Çok zor oturup kalkıyor. Kan tahlili yaptırdık RDW 16,7 CRP 12,2 Birde B12 vitamini 1050 çıktı Diğer değerleri normal değerlerin içinde ama demir eksikliği ile iğne ve ilaç kullanıyor ve B12 takviyeli iğne vuruldu. Bu değerler iğne ve ilaçlardan sonra alındı. İncelediğim kadarı ile Romatizmal iltihap gibi anladım. Hangi branşta doktora görünmeliyiz ne tür antibiyotik önerirsiniz Yardımınız için teşekkür ederim Bu arada annemin yaşı 75

Tahlil.com Cevabı :

Annenizde romatizmal şikayetler belirgin olarak var anlaşılan.Bir fizik tedavi uzmanına gidebilirsiniz.CRP yüksekliği de bunu destekliyor.