Semen Rengi: Gri-Opak Volüm:4,2 ml pH:7.9 Likefaksiyon Süresi:25 dakikada Viskosite:1 cm Konsantrasyon: 65 milyon Total konsantrasyon:273 milyon Aglütina

Eşimin spermiyogram sonuçlarında yoğun aglütinasyon görüldü yazıyor bu ne anlama geliyor.İlk test yaptırdığında aglütinasyon negatif idi.Bu durum çocuğumuz olmasına engel bir durum mu?Semen Rengi: Gri-OpakVolüm:4,2 mlpH:7.9Likefaksiyon Süresi:25 dakikadaViskosite:1 cmKonsantrasyon: 65 milyonTotal konsantrasyon:273 milyonAglütinasyon:PozitifPerhiz Süresi:4 GünToplam Hareketli(Motil):%70İleri Hızlı Hareketli(+4):%35İleri Yavaş Hareketli(+3):%21Yerinde Hareketli(+2): %14İmmotil: :%30Not:Yoğun Aglütinasyon görüldü.

Tahlil.com Cevabı :

Aglutinasyon, sperm hücrelerinin bir alanda kümelenmesidir. Bu normal değildir.Bir üroloji doktoruna muayene olmasında fayda var