spermiyogram testimde smermatozoon sayısı 9000, toplam spermotoozon sayısı 33300 motilite hızlı hareketli %6 yavaş hareketli %14, yerinde hareketli %20 hareket

spermiyogram testimde smermatozoon sayısı 9000, toplam spermotoozon sayısı 33300 motilite hızlı hareketli %6 yavaş hareketli %14, yerinde hareketli %20 hareketsiz %60 morfolojik testim normal %10 Baş anormalisi %11 boyun anomalis %11 kuyruk anomalisi %70 görülmüştür.yorumlayablirmisiniz

Tahlil.com Cevabı :

Normal olmayan bir sperm tahlili.Sayı, hareketlilik ve normal şekilli sperm oranı az.Bir üroloji doktoruna danışmanızda fayda var.