Yaşım 15,kilom 95,boy 173 cm. İnsülin direncim 24.56 bunu nasıl normale dönüştürebilirim?

Tahlil.com Cevabı :

Öncelikle beslenme ve hareket dengeni iyi ayarla. Vücut kitle indeksin 31.3 olup obez gruba giriyorsun. Açlık insülinin de 10'un altında olmalı, yani hemen önlem almalısın. Tahlil.com da yayınlanan insğlin direnci ile ilgili yazıları oku. Endokrinoloji uzmanı ve beslenme uzmanına danışarak kendine bir beslenme ve hareket programı belirlenmesini sağla