4 yaşını bitirmek üzere olan kızım var.kilo:17 boy 101 cm.Kızımın şikayeti 1,5 ayda bir yüksek ateş rahatsızlığı. Genelde 3-4 gün sürüyor yüksek ateşi.

4 yaşını bitirmek üzere olan kızım var.kilo:17 boy 101 cm.Kızımın şikayeti 1,5 ayda bir yüksek ateş rahatsızlığı. Genelde 3-4 gün sürüyor yüksek ateşi. Doktorlar genelde boğaz enfeksiyonu tarzında tespitleri var. Ateşlendiğinde bazen horlama ve ağzından nefes alma problemi genelde var. tam 1 sene önce ateşli havale geçirdi.en son hafif ateş (38,5 ) sonrası ilaç tedavisine başlamadan yapılan kan analizi aşağıdaki gibidir.çıkan değer- ( kriter aralığı)biyokimya testleri ast: 26, üre:30,aso:49 ,crp:0,97 Fe:15 sedimantasyon: 6 (0-20)hematolojik testler wbc 17,3,lym :1,8 ,%lym:10,3 ,mon:2.9 ,mon%:16,9,gra:12,6, %gra:72,8, rbc:4,89 ,hgb12,2, hct:38,3 , mcv :78,4 mch :24,9 ,mchc:31,9 (31-36),rdwc:14 ,plt:287 ,mpv 7,6 ,pct 0,22 ,pdw:14,1 ,Basit bir enfeksiyon dışında tetkik ve tedavi tavsiyeniz var mıdır?Değerli yorumlarınız için çok teşekkür eder; sağlıklı ve başarılı bir yaşam dilerim

Tahlil.com Cevabı :

Verdiğiniz tahlil sonuçlarında önemli bir sorun görülmüyor.Kızınızın yaş grubunda bu tür ateşle seyreden enfeksiyonlar belirli aralıklarla olabilir.Önemli olan bu tür hastalıkların sık aralıklarla olmaması.