Hocam annem 4 aydır kalça protezi çıkarılmış olup enfeksiyon tedavisi görmektedir.2 aya kadar antibiyotik kullandı ve crp 12,17,20 sürekli iniş ve yükseliş göst

MerhabaHocam annem 4 aydır kalça protezi çıkarılmış olup enfeksiyon tedavisi görmektedir.2 aya kadar antibiyotik kullandı ve crp 12,17,20 sürekli iniş ve yükseliş gösteriyor. Crp.nin yükselişi acaba neyden kaynaklanıyor ve şimdi doktorlar 2.ameliyatını yapacağız diyorlar.İlerde acaba bir sıkıntı olur mu?

Tahlil.com Cevabı : Evet CRP yüksek görülüyor. CRP özellikle bakteriyel enfeksiyonlarda yükselir.Son günlerde geçirilmiş bir enfeksiyona bağlı olarak da yüksek çıkmış olabilir.Ancak tek başına yüksekliği çok büyük bir anlam ifade etmez.
Sürekli artış göstermesinin nedenini öğrenmek için bir enfeksiyon hastalıklarına başvurabilirsiniz.