Ben 10 gün önce kanda gebelik testi baktırdım. Bhcg değeri 114.994 çıkmıştı. Başka bir hastanede bugün yeniden baktırdım 87.892 çıktı düşüş neden olmuştur.Ben

Ben 10 gün önce kanda gebelik testi baktırdım. Bhcg değeri 114.994 çıkmıştı. Başka bir hastanede bugün yeniden baktırdım 87.892 çıktı düşüş  neden olmuştur.Ben tüp bebekle hamile kaldım bir sakıncası var midir 9 hafta 3 günlük gebe gözüküyorum bu sonuç normal mi düşmesinin bir sakıncasi var midir?

Tahlil.com Cevabı :

Sağlıklı bir gebelikte bhcg değerin hızla artış göstermesi gerekmektedir.Bu değerdeki düşüş gebelikle alakalı bir sorun olabileceğini düşündürür.Değerdeki düşüşün nedenini öğrenebilmek için bir kadın doğum doktoruna muayene olmanız  gerekmektedir.

Ayrıca yazmış olduğunuz bhcg değerine göre gebelik haftası tahmini olarak 4 haftaya denk geliyor.

Beta HCG değerleri ve buna göre tahmini gebelik haftasının hesaplanmasında dair ayrıntılı bilgi linki tıklayarak bulabilirsiniz.

Beta HCG değerlerine göre tahmini gebelik haftası