Glukoz(akş): 170 , urea: 74 ,kreatinin:2.5,alt:20, ast28 ,CK-MB: 7.8,BUN:34.5,WBC: 10,1 NEU%:39.0 LYMPH% :49.6 MON%: 9.6 LYMPH#:5.0 MON#:1.0 RDW-SD: 13.4 MPV: 9

Glukoz(akş): 170 , urea: 74 ,kreatinin:2.5,alt:20, ast28 ,CK-MB: 7.8,BUN:34.5,WBC: 10,1 NEU%:39.0 LYMPH% :49.6 MON%: 9.6 LYMPH#:5.0 MON#:1.0 RDW-SD: 13.4 MPV: 9.8ERY:300ERKEK- 58 YAŞIINDATahlilimde referans aralığına uymayan değerleri yazdım.daha önce damar tıkanıklığı yaşadım stent takıldı. belox kullandım tansiyon, kolesterol ve gut hastalığım var. 2 hafta önce tansiyonum 24 kadar cıktı ve o sırada ağrısız bir şekilde taş düşürdüm. şuan bu tahlilleri yaptırdım.doktoruma götürmeden sizlere sormak istedim. Doktorum gecen seneki değerlerime bakarak böbrek yetmezliği olabileceğini söyledi. bilgilendirirseniz çok sevinirim. teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı :

Glukoz değerinizin yüksek olması Diyabet (Şeker Hastalığı)yönünden kontrol olmanız gerektiğini belirtiyor.Üre ve BUN testleri ise böbrek fonksiyon testleridir.Bu testlerin yüksek olması böbrek fonksiyonlarının yetersiz olduğunu gösterir.Bir Dahiliye doktoruna vakit geçirmeden muayene olmanızı öneririm.