Tetkik Adı:Spermiyogram Görünüm Referans:Opak Sonuç:Mukotik PH Referans:5-6 Sonuç:5,0 Likefaksiyon Süresi Referans:5-12 dak Sonuç:1 sa, 30dak Volüm Referans:

Merhaba Hocam,bir senedir çocuk sahibi olamıyoruz. eşimin tahlil sonuçları şöyledir.Bizi bilgilendirir misiniz.Teşekkür ederim.Eşimin yaşı:35Tetkik Adı:SpermiyogramGörünüm Referans:Opak Sonuç:MukotikPH Referans:5-6 Sonuç:5,0Likefaksiyon Süresi Referans:5-12 dak Sonuç:1 sa, 30dakVolüm Referans:1,2-2,0 cc Sonuç:6 cc1 ML'de sperm sayısı Referans:20-Milyon/ml Sonuç:55 milyon/mlToplam Sperm Sayısı Referans:80-Milyon/ml Sonuç:330 milyon+1 Hareketsiz. Referans:-* Sonuç:% 10+2 Yerinde Hareketli Referans:-* Sonuç:% 20+3 Yavaş Hareketli Referans:-* Sonuç:% 20+4 Hızlı Hareketli Referans:-* Sonuç:% 50Hareket 1. saat Referans:50-60% Sonuç:% 70Hareket 2. saat Referans:% 60 Sonuç:40-50 %Aglütüne Sperm Referans:-negatif sonuç:görüldüBas-boyun anomolisi Referans:-negatif Sonuç:görüldüMikroskobik inceleme referans:0-1 Wbc/Saha Sonuç:10-12 Lökosit

Tahlil.com Cevabı :

Sonuçlar tam açıklayıcı değil ama normal şekilli olmayan spermlerin görüldüğü anlaşılıyor