Merhaba. Yaklaşık 5 yıllık bir kolestrol öyküm var (37E). Bugün çıkan sonuçlara göre; HDL-KOL: 37, LDL-KOL: 136, KOLESTEROL: 256, TRİGLİSERİD: 415, VLDL-KOL:83,

Merhaba. Yaklaşık 5 yıllık bir kolestrol öyküm var (37E). Bugün çıkan sonuçlara göre; HDL-KOL: 37, LDL-KOL: 136, KOLESTEROL: 256, TRİGLİSERİD: 415, VLDL-KOL:83, TOTAL BİLİRUBİN: 1.49, DİREKT BİLİRUBİN:0.32 , diğer Hematoloji ve Biyokimya sonuçları normal değerler arasındadır. Ailede annem hiperlimidemi nedeniyle açık kalp ameliyatı oldu. Halen hiperlipidemi ve hipertansiyon mevcut. Durumumu değerlendirirseniz memnun olurum. Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Tahlil.com Cevabı :

Kolesterol,trigliserit ve kötü kolesterol değerleri yüksek.Tedavi olmanız gerekebilir.Bir dahiliye veya kardiyoloji uzmanına başvurun