Spermiyogram sonucum::2.5 ml,kirli beyaz,wbc:7-8,rbc:nadir agglutination:+,aggregation:-vitality:%85 canlı %80 hareketli,%10 bozuk hareketli ph:8, m:65-70 mi

Spermiyogram sonucum::2.5 ml,kirli beyaz,wbc:7-8,rbc:nadiragglutination:+,aggregation:-vitality:%85 canlı%80 hareketli,%10 bozuk hareketliph:8, m:65-70 milyon,fonksiyonel sperm m:60-62 milyon.problem var mı hocam sol varikosel var bende değerler normal m?

Tahlil.com Cevabı :

Ciddi bir problem olduğunu düşünmüyorum.Sonuç kabul edilebilir değerlerde gözüküyor. Varikosel ve değerlendirme için yine de bir üroloji uzmanına danışmanızda yarar var.