Merhaba.3 yaşında oğluma kontrol amaçlı kan tahlili yaptırdık.Doktor kolesterol olduğunu ve akdeniz anemisi olabileceğini söyledi.Taşıyıcı olabilir mi? Değerler

Merhaba.3 yaşında oğluma kontrol amaçlı kan tahlili yaptırdık.Doktor kolesterol olduğunu ve akdeniz anemisi olabileceğini söyledi.Taşıyıcı olabilir mi? Değerler aşağıdadır.total kolestrol:200 - tsh:5,17 - serb.t3:4,66 - rbc:5,07 - hct:38,8 - mcv:76,5 - lymf:53,2 - hgb:13,4

Tahlil.com Cevabı :

Kolesterol değeri çocuğunuzda az olsa yüksek ama kan vermeden önce en az 8-10 saatlik açlık var mıydı. Ayrıca bu değerlerle akdeniz anemisi tanısı koyulamaz.Benim önerim çocuk endokrin ve hematoloji doktorlarına danışmanız.