Rubella IgG Avidite'' 67.50 % ,Sınır Değer %40 - %60 % Düşük Avidite <%40 % ,Yüksek Avidite >%60 sonuç nedir?

Rubella IgG Avidite'' 67.50 % ,Sınır Değer %40 - %60 % ,Düşük Avidite <%40 % ,Yüksek Avidite >%60  sonuç nedir

Tahlil.com Cevabı :  Rubella yüksek avidite çıkmış,  Avidite testi ile Rubella enfeksiyonunun başlangıç tarihi hakkında bilgi sahibi olunabilir.Hamilelikte Konjenital Rubella enfeksiyonları ağır sekellere neden olabilir. İkinci trimesterden sonraki enfeksiyonlar fetüsü etkilemediğinden enfeksiyonun başlangıç tarihi çok önemlidir. Bu nedenle doktorunuz avidite testi istemiş. Sonuçları değerlendirdikten sonra gebeliğinize dair gerekli bilgiyi size verecektir.