Schwannoma olarak belirlenen ve kolda bulunan tümörün kemoterapi ile tedavi edilmesi zararlı mı?

Schwannoma olarak belirlenen ve kolda bulunan tümörün kemoterapi ile tedavi edilmesi zararlı mı? Zararlı ise kemoterapi ne derece zarar verir?

Tahlil.com Cevabı : Schwannoma tümörüne schwann hücrelerinin kontrolsüz çoğalması yol açar.Schwann hücreleri sinir hücrelerinde bulunan miyelin yapısındaki maddelerden oluşur.Schwannoma tümörü kimi zaman büyük kitlelerin oluşmasına yol açabilir.Sinirler de kemikleri baskı altına alabilir.Tedavisi ekseriyetle cerrahi operasyondur.Beyin cerrahları tarafından tedavi edilir.Tümör eğer çok büyük ise radyoterapi yani şua tedavisi de uygulanabilir.Tedavide doktorlar farklı yöntemler uygulayabilir.Kemoterapi de seçenekler arasındadır..