Hba % 43 hb e 48 hb a2 0 hb s 0 hb f 0 talasemi taşıyıcılığı için elektroforez testi yaptırdım. sonuçlarda hata olabilir mi?

Hba % 43 hb e 48 hb a2 0 hb s 0 hb f 0 talasemi taşıyıcılığı için elektroforez testi yaptırdım. sonuçlarda hata olabilir mi? hb e nasıl oluyo anlamadım. bi önceki sorumda hemogram sonuçlarımı yazmıştım, teşekkürler cevapladınız demir eksikliği var demişsiniz. bu hplc ye göre ne gözüküyor peki?

Tahlil.com Cevabı :  Size önerimiz bir hematoloji uzmanına veya dahiliye uzmanına başvurmanız. Tahlil sonuçları ile gereksiz yere kafanızı yormayın detaylara girmeyin.Bir an önce tedaviniz başlasın.