Sonuçlar E Nabızda Çıkmıyor

Hocam merhaba, daha net bilgi edinmek için başka bir hastanede doktora gittim. Oradaki doktor elisa testleri sonuçlarının e nabızda görünmemesi üzerine bir daha test ol ve olduğun hastane neden e nabızda sonucu yansıtmıyor sor dedi. Test olduğum hastaneyi aradığımda ise doktorsuz işlemlerin e nabıza yansımadığını sadece kendi sitelerinden ve KİB uygulamasından göründüğünü ilettiler.sonucum negatif. Böyle bir durum anormal midir? Kafam iyice karıştı artık.

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba, cinsel hastalıklar yönünden  önceki sonuçlarınız tarafımızca tek tek incelendi. Hepsi negatif ve temiz olarak rapor edildi. Bu nedenle şu aşamada başka bir test olmanıza gerek olmadığını düşünüyoruz.
Zaten sizler de e nabıza düşen sonuçlarınızı e devlet üzerinden görebilirsiniz.Ancak e nabız ve sağlık bakanlığı sistemi ile entegre olmayan bazı merkezlerin sonuçları e nabızda görülmeyebilir. Bu konuda ilgili merkeze neden sonuçların e nabızda görülmediğini sorabilirsiniz.
Sizde sonuçlarınızı e nabızdan görmek için,  e-Nabız mobil uygulaması ya da www.enabiz.gov.tr internet sitesine girebilirsiniz. Açılan sayfaya kimlik numarası ve şifre bilgileri girdikten sonra,  "Sonuçlar" ya da "Tahlillerim" menüsüne girilerek istenilen kan tahlili sonuçları görüntüleyebilir ve PDF olarak indirilebilirsiniz.
Sonuç olarak önemli olan tahlillerinizin sonuçlarıdır. Sonuçlar normal çıktıktan sonra e babızda görülüp görülmediği sağlığınız yönünden direkt bir problem oluşturmaz.
Sonuçlarınız negatif olarak görülmüş zaten. İçiniz rahat olsun. Sağlığınız açısından bir sorun yok.