Vajinadan sürekli beyaz bir akinti geliyor bugün de o akıntıyla birlikte hafif kan geldi

Tahlil.com Cevabı : Vajinal mantar enfeksiyonu geçiriyor olabilirsiniz.Bir kadın doğum doktoruna muayene olunuz.

m*********** :

13 gün önce bi ilişkim oldu ilişkimde boşaldığıma dair şüphelerim vardı buna bağlı olarak bugün test yaptırdım ve negatif çıktı adet gününe daha bi hafta var ama ilişkiden de on üç gün geçti sizce test bu bağlamda doğru sonuç verir mi ?

Cevap:

Gebelik şüphesi varlığında gebelik testinin ne zaman yapılması gerektiği sıklıkla merak edilen bir durumdur.
Gebelik testinin yapılması için en önemli kural beklenen adet tarihinde gecikme olmasıdır.İlişkiden sonra kaçıncı gün test yapılacağının ise çok pratik bir anlamı yoktur.
Beklenen adet tarihinde gecikme olmadan gebelik testi, doktorunuz önermedikçe yapılmamalıdır.

Gebelik testinin ideal olarak ne zaman yapılması gerektiği ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevapları aşağıdaki bağlantıda bulabilirsiniz.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

b************ :

Cinsel ilişkiden 17 gun sonra elisa mikro testi nekadar saglikli sonuc verir

Cevap:

Şüpheli ve korunmasız cinsel ilişki sonrası HIV enfeksiyonuna yakalanacağı şüphesi ve endişesiyle HIV testi yaptıran veya yaptırmak isteyen bir çok Tahlil.com okurundan benzer sorular geliyor.

Tahlil yorumlayan sitemizde sürekli yaptığımız bir uyarıyı tektar hatırlatmakta fayda görüyoruz .
HIV şüphesi nedeniyle asla  kendi başınıza test yaptırmayın.Gereksiz yere özel laboratuvarlara para harcayarak masrafa girmeyin ve vakit kaybına uğramayın.

Şüpheli bir durumunuz varsa bir enfeksiyon hastalıkları uzmanına başvurun  ve muayene sonrası gereken tahlilleri onun kontrolünde yaptırın.
Aşağıdaki yazımızda şüpheli ilişki sonrası hangi HIV testinin ne zaman yapılacağına dair gerekli bilgileri bulabilirsiniz.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

h******** :

ekimin 11 inde surtunme yoluyla ilikiye girdim. eşimde iç çamaşırı ve kilotlu cortap bendede baksır vardı. ben bosaldım baksırımdaki ıslaklık sag kasıgına aktı. 15 gunde bır adet oluyo sonra adet oldu 3 defa normal bı sekılde . ama 4 uncu adetinde olmadı ve 6 gun gectı acaba hamıle olma sansı var mı

Cevap:

Yaşadığınız  cinsel beraberliğin ardından arka arkaya  adet görülmüş olması hamilelik olasılığının  bulunmadığını gösterir.
Hamilelik olasılığından bahsedemeyiz  bu durumda.

Adet gören birinin neden hamile olamayacağı hakkında detaylı bilgi almak isterseniz tıklayınız....

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.