17 yaşındayım kan tahlili değerlerim: RBC 3,98 HGB 10,2 GLUKOZ 108

17 yaşındayım kan tahlili değerlerim: RBC 3,98 HGB 10,2 HCT 33,7 MCH 25,7 MCHC 30,3 PLT 480 GLUKOZ 108 idrar yolu enfeksiyonum var başka ne sorunum olabilir kansızlık vs?

Tahlil.com Cevabı : Açlık kan şekeri yani glukoz değerinizdeki hafif yükseklik diyabet hastalığı yönünden risk altında olabileceğinizi gösteriyor.Bir endokrinoloji doktoruna başvurmanız en doğru yaklaşım olacak.Doktorunuz gerek görürse ilave testler de isteyecektir.Kan tahlil sonuçlarınızda anemi bir diğer adıyla da kansızlık bulgularınız var, Kansızlık araştırılması amacıyla  ilave tahliller de  yapılmalı.Bir dahiliye veya hematoloji uzmanına başvurmanızda yarar var.Kan sayımı ve anemi konusunda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki bağlantımızı okuyabilirsiniz.Kansızlık ( anemi ) nedir? Anemi  tanısı nasıl koyulur, anemi hakkında sorulmuş soru ve Tahlil.com uzmanlarının cevapları