First slide
Second slide
Third slide

10. hafta gebelik belirtileri nelerdir bütün kadınlarda aynımıdır bu belirtiler ve 10.haftaki bi gebelik test dışında nasıl anlaşılır ?

1 hafta önce
G

10. hafta gebelik belirtileri nelerdir bütün kadınlarda aynımıdır bu belirtiler ve 10.haftaki bi gebelik test dışında nasıl anlaşılır çok tşk ederim

Tahlil.com

Kişiden kişiye değişmekle birlikte birçok belirtisi olabilir, gebelik testi de mutlaka pozitiftir..

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.

H
İLGİLİ İÇERİK

Merhaba, BETA-HCG 0.427 BİRİM mIU / ml referans değerleri <5.3mIU/ml> gibi bir sonuç var elimde. 0.427 ye mi bakmam gerekiyor? 5.3 dedikleri noktaya mı (gebel

8 saat önce
G

Merhaba,

BETA-HCG 0.427 BİRİM mIU / ml referans değerleri <5.3mIU/ml> gibi bir sonuç var elimde. 0.427 ye mi bakmam gerekiyor? 5.3 dedikleri noktaya mı (gebelik için)

Teşekkür ediyorum

Tahlil.com

Gebelik yönünden yapılan Beta HCG test sonucunuzu inceledik. Sonuç negatif.Yani hamilelik yok.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Merhaba adetime 2 gün kala beta hcg bakıldı 0.70 çıktı.Doktorum şüpheli dedi haftaya tekrar gel dedi sizce hamilelik var mıdır?

9 saat önce
G

Merhaba adetime 2 gün kala beta hcg bakıldı 0.70 çıktı.Doktorum şüpheli dedi haftaya tekrar gel dedi sizce hamilelik var mıdır?

Tahlil.com
Bu test sonucuna göre gebelik yok.Doktorunuzun önerdiği tarihte yapılacak olan test sonucu daha net bilgi verecektir.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Hocam merhabalar, 2 hafta önce eşimle ilişkiye girdik bugün kan tahlilimde b hcg 1.33 çıktı. Bu arada 3 ay önce doğum yaptım. Acaba hamile miyim yoksa hamilelik

9 saat önce
G

Hocam merhabalar, 2 hafta önce eşimle ilişkiye girdik bugün kan tahlilimde b hcg 1.33 çıktı. Bu arada 3 ay önce doğum yaptım. Acaba hamile miyim yoksa hamilelikten kalan hormonlar mı çıktı kanda

Tahlil.com
Bhcg değerinde gebeliğe dair bir sonuç çıkmamış bu yüzden endişe duymanıza da gerek yok. Ancak ilişki sonrası beklenen adet tarihinde gecikme yaşanır ise testin tekrarlanmasında fayda var.
Ayrıca yeni doğum yaptığınız için belirtmek istiyorum,süt korur, yeni doğum yaptım hamile kalmama düşünceleri ile korunmasız ilişki yaşamayın. Muhakkak doğru doğum kontrol yöntemleri ile korununuz. Geri çekme yöntemi güvenilir doğum kontrol yöntemi değildir.Prezervatif ise ilişkinin başından itibaren kullanılır ise doğru ve güvenilir doğum kontrolü olur.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Merhaba .. Reglim yarın veya perşembe günü.. Ben 21 Mayıs yani dün kan verdim gebelik için 3.90 çıktı bu değer ne demek oluyor acaba.. Gebelik var mı teşekkürl

9 saat önce
G

Merhaba .. Reglim yarın veya perşembe günü.. Ben 21 Mayıs yani dün kan verdim gebelik için  3.90 çıktı bu değer ne demek oluyor acaba.. Gebelik var mı teşekkürler..

Tahlil.com
Bu değere göre gebelik test sonucu negatif, yani gebelik yok anlamındadır. Ancak erken yapılan gebelik testleri yanıltıcı sonuçlar verebileceği için ilişki sonrası beklenen adet tarihinde gecikme yaşanması durumunda testin tekrarlanmasında fayda var.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


H
SPONSOR BAĞLANTILARQ
TAHLİL MERKEZLERİ
Öne çıkan tahil merkezleri için tıklayın.B
KONU İLE İLGİLİ YORUMDA BULUN
Hey! Bu konu hakkında yorumda bulunmak veya Tahlil.com'a soru sormak için hemen üye ol veya giriş yap
W
YORUMLAR
3 ay önce
G
arzu07

ağrıdan acile gittim 15 gün önce, idrar kan tahlili yapıldı,kan tahlilin MCHC [L] 31,43 ..RDW [H] 18,6 ,çıktı, idrar tahlilin de Eritrosit [E] 1+ çıktı,ilaç kullandım geçmedi,ürolojiye gittim,tekrar idrar tahlili istendi Eritrosit [E] 2+ ve Lökosit [E] +-, sonuçlar nedir acaba?

TahlilCom
Tedaviye rağman şikayetleriniz geçmedi ise idrar kültürü yaptırmanızı öneririz..
3 ay önce
G
fenerbahce_tugce1907

Eşimle sürtünme yoluyla iliski yaşadık vajinamdan içeri biraz boşaldı hamile kalma olasiligim var mı?

Tahlil-com
Evet bu şekilde hamile kalabilirsiniz.
3 ay önce
G
kevsergonulds

Hocam merhaba ben bir ilişki yaşadım fakat vajinanın içine boşalma olmadı sadece kalça kısmına boşaldı yani vajinaya geldi mı bilemem ve ilişki yaşanırken adettim .Daha sonra 25 gün geçti ve idrar testi yaptım negatif cıktı. Sonrasında da adet oldum ama normale göre azdı şimdide adetim bitmesine rağmen karnında ciddi bir şişlik var bu kanamanın adet değilde üstüne adet görme olmasından korkuyorum.

Tahlil.com
Regl iken ilişkiye girmek gebelik oluşumunu engeller diye kesin bir durum yok.Üstüne görme kanaması normal adet kanamasından çok daha farklı ve kısa süreli bir kanama olur. Üstüne görme kanaması olduğunu düşündürüyorsa gebelik testini tekrarlayarak daha net bir bilgi edebilir veya bir kadın doğum doktoruna muayene olabilirsiniz.
4 ay önce
G
karamurat_416

10 aylık bebeğimin test sonuçları

TSH: 1,60
SERBEST T4:14,69
SERBEST T3: 6,35

Tahlil.com

Tahlil.com da tahlil sonuçlarınızın uzmanlarımızca sağlıklı bir şekilde yorumlanması için tahlillerinizin sonuç raporunda belirtilen normal değerlerini de yazmalısınız.
Bu konuda sitemizde bir çok uyarıda bulunup okurlarımızı bilgilendik.
Aşağıda konuya dair uyarılarımızı gözden geçirmenizde yarar var.4 ay önce
G
ades

prolaktin yüksekliği tedavisi görüyordum ilacı bırakınca tekrar yükselme olduğu için doktorum mr istedi. mr sonucunda hipofiz bez parankiminde sınırları net olarak belirlenemeyen 7 mm çapında İV GD sonrası serilerde belirgin kontrast tutulum göstermeyen görünüm mevcuttur denmekte.

Tahlil.com
Hipofiz bezinizde normal olmayan bir oluşum gözlenmiş.Doktorunuz konuya dair detaylı bilgi verecektir.
4 ay önce
G
meltem06_894

adet gunum15 gün gecikti kan testi yaptirdim beta 23 cikti ve adet oldum doktorun bi hafta sonra tekrar test yapacak acaba hamile olabilir miyim?

Tahlil.com

Halk arasında Kimyasal gebelik olarak bilinen durumu  geçiriyor olabilirsiniz.Aşağıda kimyasal gebelik ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Kimyasal gebelik ( biyokimyasal gebelik) nedir?

4 ay önce
G
doganage

ALT 119
AST 99
CRP 79
bu değerler yüksek
EOS% 4,5
HGB 13,7
HCT 40,5
bu değerler düşük çıktı, sorun nedir?

Tahlil.com

CRP sıklıkla istenen bir tahlil türü olup  akut faz reaktanıdır.
Tahlil sonucunuzda CRP değeri yüksek olarak görülüyor.
CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve/veya  romatizmal durumlar akla gelir.

CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.

CRP YÜKSEKLİĞİ NEDİR?

Aynı zamanda ALT ve AST yüksekiğiniz de var.Belirtiğiniz değerler ve testler karaciğer fonksiyonları yönünden bilgi veriyor. Karaciğer yağlanması, kullandığınız ilaçlar ilk akla gelen yükselme nedenleri.Ultrason muayenesi ilk aşamada fikir verecektir bu testlerin yüksekliğine dair.Aşağıda konu ve karaciğer testlerine dair detaylı bilgi ve sorulmuş benzer sorular ile cevapları görebilirsiniz.


http://tahlil.com/alanin-aminotransferaz-alt

http://tahlil.com/aspartat-amino-transferaz-ast-sgot-yuksekligi-ve-dusuklugu-hangi-durumlarda-gorulur-ast-normal-degerleri-nedir4 ay önce
G
moosefirst

TSH -- 1.19 (N.D. 0.35 - 4.94)
Vitamin b12 -- 208 (187 - 883)
Ferritin -- 71.59 (21.81 - 274.66)
Folat -- 5.3 (3.1 - 20.5)

Demir (serum) -- 62 (65-175)
UIBC -- 289 (69-240)
TIBC -- 351

2.5 yıldır saç dökülmesi yaşamaktayım

Tahlil.com
Demir eksikliği bulgularınız var.Saç dökülmesinde etken olabilir.
4 ay önce
G
o.bastan

ben yeni evli bi bayanım.. eşimle ilişki anında canım çok acıyor ve ilişki gerçekleştirmiyor kendimi istem dışı çok kasıyorum ne yapmam gerekiyor bunu nasıl yenebilirim?

TahlilCom
Kadın doğum uzmanına gitmeniz ve muayene olması gereklidir..

H
SPONSOR BAĞLANTILARH
SPONSOR BAĞLANTILARH
İLGİLİ MAKALELER