Hamile miyim? İlaç kullandım.

Ben normalde adet düzensizliği gören birisiyim 6 aydır Diane 35 kullaniyordum ilacı bıraktıktan sonra adetim bittikten 1 hafta sonra ilişkiye girdim içime boşalmadi ama emin olmak için ilişkiden 13 saat sonra Ella kullandım normalde doğum kontrol hapı kullanmadan adet olmuyordum ama şu an kullandığım bir doğum kontrol hapim yok adetim 10 gün gecikti idrar testim negatif hamilelik durumu var mıdır yoksa stresten ve normalde de olan düzensizlikten kaynaklı mi olamiyorum

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba, hamile olma ihtimalinizin mümkün olmadığını düşünüyorum. Zaten vajina içine boşalma olmadığını ifade ediyorsunuz. Daha da önemlisi ertesi gün hapını uygun zamanda almışsınız ve bu hap % 98 oranında koruyucudur. Ancak ertesi gün hapı adet döngüsünde düzensizlik yapabilir. Adetiniz bu nedenle gecikmiş olabilir. Ayrıca stres de adet gecikmesinin nedenlerinden biridir. İdrarda hamilelik testinizin de negatif çıkması hamile olmadığının yönünde önemli bir bulgu.
Sonuç olarak hamilelik ihtimaliniz yok ancak adet gecikmeniz var. Daha önce de belirttiğim üzere bu muhtemelen stres  ve ertesi gün hapına bağlı.
Muhtemelen 1 haftaya kadar adetinizi görürsünüz. Bu süre zarfında da adet görmezseniz bir kadın doğum doktoruna başvurmanız gerekebilir. Adet söktürücü bir ilaç önerebilir.
Sağlıklı günler dilerim.