18 yaşında bir kızım, ramazan ayının sonunda klima karşısında çok kaldım ve üşüttüm?

18 yaşında bir kızım, ramazan ayının sonunda klima karşısında çok kaldım ve üşüttüm. Sık idrara çıkma (oturduğum yerde 40-45 dk dayanabiliyorum.) ve kasıklarımda ağrı sebebiyle 1 ay sonra doktora başvurdum doktorum sistit olduğumu söyledi; ürispas ve suprax isimli ilaçları vererek beni geri yolladı. Suprax'ı bitirdim, ürispas'ı yan etkilerinden dolayı yarıda kestim ve iyileşme olmadı. Bugün aynı şikayetlerden tam idrar testi yaptırdım işte sonuçları; Miktar: 50 ccRenk: SarıGörünüm: Bulanık (Sebebi okula gittiğimden dolayı su içmemem.)Tortu: VarReaksiyon: AsitDansite: NegatifProtein: Neg.Şeker: NegAseton: (+)Nitrit: Neg.Bilirubin:Neg.Ürobilin: NormalÜrobilinojen: NormalStrip test sonuçlarıdır.Mikroskobik sediment: Her sahada 1-2 lökosit ve bol epitel hücresi görüldü.Bu tahlili aile hekimime gösterdim hiçbir şeyim olmadığını üroloji veya kadın doğuma gitmem gerektiğini söyledi. Lütfen yardımcı olun.

Tahlil.com Cevabı : İdrar tahlili sonucun normal, ancak enfeksiyon varlığı yönünden idrar kültürü testi çok daha güvenilirdir.Bu tahlil sonucuna göre enfeksiyon varlığı konusunda daha detaylı bilgi alınır.