HIV Sonuçları nasıl?

1.Sorum hocam bıgun yaptırdıgım ANTİ HİV(kemoluminesans veya benzeri )sonuc 0,09 birim S/CO karar sınırı 0-1 bu sonuc sınırdamı ?yoksa normal iyimi?2. 1 ay öce yaptırdım anti hiv kemoluminesans veya benzeri 0,16 ydı simdiki 0,09 bu sonucu varklı olması nedir yada normalmidir bu?3 . Hocam jilet mevsuzu askerde jilet karıstırma süphem var diyodum ŞÜPHEMDEN 1AY sonra ANTİ HİV(kemoluminesans veya benzeri )sonuc 0,09 birim S/CO karar sınırı 0-1 bu test yeterlimidir artık?

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar, sorularınızı sırayla cevaplıyorum.

1.Sorum hocam bıgun yaptırdıgım ANTİ HİV(kemoluminesans veya benzeri )sonuc 0,09 birim S/CO karar sınırı 0-1 bu sonuc sınırda mı ? Yoksa normal iyi mi?

HIV test sonucunuz sınırda bir sonuç değil tam aksine, 0.09  net bir şekilde negatif bir sonuç.Yani normal ve iyi bir sonuç.

2. 1 ay öce yaptırdım anti hiv kemoluminesans veya benzeri 0,16 ydı simdiki 0,09 bu sonucu varklı olması nedir yada normal midir bu?

0.16 da net bir şekilde negatif 0.09 da net bir şekilde negatif, zaten negatif sonuçların sayısal değeri her zaman aynı olmaz, normal değer aralığında olmak kaydıyla sizde olduğu gibi çok düşük farklılıklar görülebilir.  Sonuç olarak önce 0.16 sonra 0.09 olması tamamıyla normal.

3.Hocam jilet mevsuzu askerde jilet karıstırma süphem var diyodum ŞÜPHEMDEN 1AY sonra ANTİ  HİV(kemoluminesans veya benzeri )sonuc 0,09 birim S/CO karar sınırı 0-1 bu test yeterli midir artık?

Evet kesinlikle yeterli, lütfen bir daha başka test yaptırmayın, sizin kafanızı meşgul eden bu şüpheden kurtulun veya kurtulmaya çalışmak adına bir psikolojik destek alın.

Sağlıklı günler diliyorum.