2 yıldır ağız ellerde ödem, şu andada kol altlarında yaygın ödem,kaşıntı ve yanma şikayetim var.Tahlil sonuçlarım:

2 yıldır ağız ellerde ödem, şu andada kol altlarında yaygın ödem,kaşıntı ve yanma (sebebi bulunamadı)35 yaşında bayanım.Tahlillerim:wbc 16.4 normal değer 4-10ne% h 83.9 normal değer 50-70ly% l 13.1 normal değer 20-40mo% l 2.8 normal değer 3-8eo% l 0.0 normal değer 0.5-5ne# h 13.7 normal değer 2-10eo# l 0.0 normal değer 0.02-0.5mch h 31.8 normal değer 27-31.Sorular:1)yukarıda bulunan tahlilimin yorumu.2)tüm alerji, romatizma tahlillerim temiz olduğu ve sabah akşam doktor tavsiyesi ile atarax kullandığım halde vucutta ödem, renk değişiklikleri ve döküntülerin neden olabileceği.3)en son gittiğim inmünoloji ve genetik prof. durumumun alerjik ve romatizmal olmadığını söyledi ve fibromiyalji tanısı ile atarax almamı söyleyerek yanından gönderdi.şu anda kollarımın pazı bölümünün altları duş aldıktan sonra 2 karış kadar kızardı ve 3 cü günde dayanılmaz bir kaşıntı, yanma hissi le beni acillik etti kortizon vermelerine karşın yinede devam ediyor. bu durum fibromiyaljiden olurmu ?

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle tahlillerinizi inceleyelim.WBC,eosinofil ve monosit değerleriniz yüksek.Monosit yülsekliğinizin çok anlamlı olduğunu düşünmüyorum.Eosinofil yüksekliği ise alerjik bir bünyeniz olduğunu destekliyor.WBC yüksekliği de muhtemelen bakteriyel bir enfeksiyon geçirdiğinizin göstergesi olabilir.Ancak sadece bu tahlil sonuçları ile tanınız hakkında fikir yürütmek çok sağlıklı değil.İlave bir takım tahliller ve fizik muayene ve hastalık öykünüz çok daha sağlıklı bilgi verecektir.