28 yaşında tek böbrekli bir hastamız var.Cinsiyeti erkek.Sistatin C tahlili yapıldı.Sistatin C test sonucu 5.0 çıktı.Önerilerinizi bekliyorum.

Tahlil.com Cevabı : Sistatin testinin normal değerlerini incelediğimizde Erkeklerde 0,57-0,96 mg/L olduğunu görüyoruz..Hastanızdaki değer bunun çok üzerinde. Böbrek yetmezliğini destekleyen bir sonuç Sistatin C testi Böbrek yetmezliklerinin teşhis ve takibinde kullanılır. Glomerüler filtrasyon hızının tahminide kreatinin klirens hesabından üstün olduğunu kabul edenler vardır.Nefroloji uzmanı bu konuda sizİ bilgilendirecektir.