5 yaşındaki kızımı ishal ve kusma şikayetleri ile ilgili doktora götürdük.

Kızımı Ateş ve Kusma ile başlayan şikayetlerinden dolayı acile götürdük. Serum ve ateş düşürücü tedavi yaptılar ve eve gönderidler. Ertesi gün çocuğumuzda ishalde başladı. Çocuk hastanesinde çocuk uzmanı doktor hastneye yatırdı ve yapılan tahlillerde ilkönce amip ardından rota virüsü tespit edildi. Ateşimiz sürekli devam etti. Hastanede 1 hafta yattık ancak ateşimiz yinede devam etti. Biz de çocuğu aldık Tıp fakültesine götürdük. Orada yapılan tahlillerdeWBC 3.67NE# 2.25NE% 61.3LY# 0.68LY% 18.6MO# 0.37MO% 10.1EO# 0.03EO% 0.7BA# 0.07BA% 1.9RBC 4.67HGB 12.6HCT 36.9MCV 79.1MCH 27.1MCHC 34.3RDW 13.3PLT 306MPV 8.2PCT 0.25PDW 42.6olarak sonuç aldık.Başka bir özel hastaneye gidip çocuk doktoruna bu değerleri gösterdik. 5 gün sonra yeniden tahlil yapalım dedi. Sonuçlar yine aynı ise Hemotoloji servisine göndereceğini söyledi.Sizden ricam bu sonuçları yorumlayabilirmisiniz.

Tahlil.com Cevabı : Sonuçlarda ciddi bir bozukluk görülmüyor.En azından panik olmanıza gerek yok.wbc değeri bir miktar düşük çıkmış.Ancak viral enfeksiyonlarda böyle bir tablo olabilir.ROTA virusu da buna neden olmuş olabilir.Ama yine de sonuçların tekrarlanması akla yatkın.Geçmiş olsunç