6 yaşındaki tip 1 dm hastası oğlumun rutin tetkiklerinde, anti TTG IGA ( + ) ( 42. Ru / m ) çıktı .Çölyak mı ?

Merhaba , 6 yaşındaki tip 1 dm hastası oğlumun rutin tetkiklerinde, anti TTG IGA ( + ) ( 42. Ru / m ) çıktı . Bu tahlil sonucunu yorumlar mısınız ? Çölyak mı ?

Tahlil.com Cevabı : Evet bu Çölyak bulgusu.Doktorunuz sizi kesin tanı hakkında bilgilendirectir, diğer tahlil ve muayene bulguları ile.