Annemin hematoloji ve biyokimya testlerini gönderiyorum.

Annemin biyokimya ve hemotoloji testlerinin sonuçları bunlardır hocam.Doktora aşırı halsizlik ve göğüs ağrısı nefes alıp vermede zorlanma şikayetleriyle gitti.Tedavi için 3 ay kullanmak üzere Benexol B12 ve Ferro Sanol isimli ilaçları verdi.Yeterli olur mu? Başka bir doktora gitmeli isek hangi bölüme gidip hangi testleri istemeliyiz? Annemin sonuçları:HGB 11,5-17 8,96HCT 37-54 28,95MCV 80-100 70,5MCH 27-32 21,83MCHc 32-36 30,36RDW 11-16 16,68#NEUT 2-7,5 1,97Demir : 17 Trigliserit:201

Tahlil.com Cevabı : Annenizde anemi yani kansızlık var.Demir değeri de düşük.Ayrıca trigliserit değeri yüksek.Doktorlar gereken ilaçları vermişler.Anneniz düzenli olarak ilaçlarını almalı.Trigliserit yüksekliği ile ilgili olarak da diyet ve düzenli egzersiz yapması,trigliserit değerini düşürmede yardımcı olacaktır.