Anti-gliadin IgG (51.57) poz, anti-gliadin IgA (15.00) neg, anti-endomisyum (3.86) neg. yorumlar mısınız?

Anti-gliadin IgG (51.57) poz, anti-gliadin IgA (15.00) neg, anti-endomisyum (3.86) neg.25 yaşında bir bayanım tahlil sonuçlarım böyle yorumlar mısınız? sabah uyandığımda gaz sancıları ve hafif karın ağrılarım vardı ishal gibioluyodu yumuşak sıvı dışkılama .iştahsızlık yok sık tuvalaleteçıkma ama tam boşalamama hissi vardı gaita testi ve kan tahlilleriin hepsi normal çıktı çölyak araştırmak istediler doktorum tahlil sonuçlarına göre bişey yok ama pozitif tek başına bi anlam taşırmı diye karar veremedi gastroendekronoljiye gönderdi ibs de olabilir dedi debridat gibi ialçalrı kullanıyorum iyi geldi ama gastro.uzmanı olmadığından gösteremedin çok korkuyorum önemli bişey var mıdır?

Tahlil.com Cevabı : Anti Gliadin pozitifliği olması nedeniyle Çölyak hastalığını akla getirmeli. Gastroenterolojiye gidene dek Glutensiz beslenme yapmaya çalışın, glutensiz besinleri internetten öğrenebilirsiniz.