Benim en son plt sonucum 525 ve devamlı yükseliyor?

Benim en son plt sonucum 525 ve devamlı yükseliyor. Yükselmesi beni korkutuyor. Ne yapmalıyım?

Tahlil.com Cevabı : PLT değeriniz yüksek.Bunun bir çok nedeni olabilir.Bazı anemiler,enfeksiyonlar gibi hastalıklarda yüksek çıkabildiği gibi kimi zaman da daha kötü seyirli hastalıklarda da yüksek çıkabilmektedir.Bir hematoloji uzmanına başvurmanızı öneririm.Bunun nedeni konusunda araştırma yapılmalıdır.