ca19 -9 testinde 1200 çıktı.. safra kesesi için gittik ve bu sonuç çıktı. doktor kanserdir dedi ne yapmamız gerekir?

Tahlil.com Cevabı : Tek başına CA 19 9 yüksekliği asla kanser tanısı koydurmaz.CA 19 9 ,kanserlerde yüksek çıkabildiği gibi,pankreas ve safra yollarının iltihaplarında da yüksek çıkabilmektedir.Bir gastroenteroloji uzmanına danışmalısınız,ilave tahliller de isteyecektir.