Çocuk sahibi olmak istiyorum fakat!

Çocuk sahibi olmak istiyorum fakat adetlerim düzensiz bir ay oluyorum bir ay olamıyorum. adetimin 3. günü hormon testi yaptırdım. Doktorum dostinex ve progesteron isimli ilaçları verdi. Bu ilaçları kullanırken hamile kalırsam hemen bırakmam mı gerekiyor? Sonuçlarımı yazıyorum ;Estradiol 41.35folat 7.16Fsh 6.66prolaktin 31.01progesteron 0.450Ft3 3.04Ft4 1.26Tsh 4.49B12 359.9Lh 11.01testesteron 21.08Dhea-So4 100.5

Tahlil.com Cevabı : Progesteron içeren ilacı aldığınız sürece yumurtlama almaz ve zaten hamile kalmazsınız. Dostinex kullanırken hamile kalırsanız ilacı bırakmanız lazım, ancak bu sürede aldığınız ilaç sorun yaratmaz. Bir de sizde sıbklinik hipotiroidi var bu da hamile kalmanızı engelliyor olabilir. TSH’nın 2.5 altına çekilmesi böyle durumlarda önemli. Doktorunuza danışarak tiroid hormonu alsanız iyi olur.