Çölyak hastası bir yakınım var glutensiz ürünler kullanmasi gerekiyor ?

Çölyak hastası bir yakınım var glutensiz ürünler kullanmasi gerekiyor bu hastalığın tedavisi nedir tamamen bu hastalık tan kurulabilir mi acaba

Tahlil.com Cevabı : Çölyak hastalarının hepsine diyete uygun davranmalarını öneriyoruz. Hiç üzülmesinler bu bir hastalık değil; bu bir yaşam biçimi. Türkiye’de yavaş yavaş glutensiz gıdalar oluşmaya başlamaktadır. Bu hastalığın iyileşmesini düşünmeden yaşam şeklinizi değiştirmek en doğrusudur..