Endokrine gittiğimde insülin direncine de bakılmıştı. 12 çıkmıstı (max değer 29du), doktor yüksek dedi ve diyetisyene yönlendirdi. Yorumlar mısınız?

Endokrine gittiğimde insülin direncine de bakılmıştı. 12 çıkmıstı (max değer 29du), doktor yüksek dedi ve diyetisyene yönlendirdi, benim merak ettiğim bendeki testosteron yüksekliği DHT nin salgılanmasına yani erkek tipi saç dökülmesine (kellik) yol acar mı?

Tahlil.com Cevabı : Zaten testesteronun erkek tipi saç dökülmesi yapabileceğini önceki yorumda belirtmiş ve bunun insülin direnci sonucu olabileceğini söylemiştim. Daha neyi açıklamamı istiyorsunuz onu tam anlamadım