HIV testi negatif olup taşıyıcı olunabilinir mi?

Özel bir hastanede hiv testi yaptırmıştım. Sonuç olarak negatif yazıyordu. Test sonucunu bir hemşireye gösterdim, hasta değilsiniz dedi ama taşıyıcı olmaktan bahsedip beni korkuttu. daha sonra bunu bir doktora gösterdim, hiç birşey yok boşuna endişelenmeyin dedi ama ben korkuyu atamadım üzerimden. Sadece negatif yazan bir kağıtta neye dayanarak öyle birşey dedi bilmiyorum. Daha sonra testi başka bir hastanede tekrarladım ve yine negatif çıktı. Hasta olmayıp taşıyıcı olmak gibi bir durum var mı?

Tahlil.com Cevabı : HIV test sonucunuzun negatif olduğu anlaşılıyor.Bu durumda taşıyıcılıktan söz edemeyiz.Sonucunuz normal,problem yok.