İyi günler kızamıkçık virusu bulundu fakat ben kızamkçık geçirmedim sadece gebeliğin ilk aylarında dudakta uçuk var?

İyi günler kızamıkçık virusu bulundu fakat ben kızamkçık geçirmedim sadece gebeliğin ilk aylarında dudakta uçuk vardı.

Tahlil.com Cevabı : Tahlilleriniz ELİSA yöntemi ile yapılmış.Kızamıkçıkla ilgili olan Rubella testlerinin her ikisi de ( Ig M ve Ig G) pozitif çıkmış.Kızamıkçık etkeni olan Rubella virusu ile karşılaştığınızı gösteriyor tahliller.Gebe olduğunuzdan bahsetmişsiniz.Bu durum gebeliğiniz için bir risk teşkil ediyor.Ayrıca uçuk daha çok Herpes enfeksiyonları ile ilişkilidir.Kızamıkçıkla ilişkisi yoktur.Gebelik öncesi kızamıkçık aşısıkadın doğum uzmanlarınca genellikle önerilir.Gebe kalmadan önce bu testi yaptırır sonuca göre koruyucu aşı olma imkanınız vardı.Kadın Doğum uzmanınız bu konuda gerekli incelemeleri yapıp gebeliğinizin takibini yapacaktır.