Kolesterol yüksekliği var.Ailede genetik bozukluk var.Tiroid testi sonuçlarımı da gönderiyorum

Hocam ben diyete basladım.Bazı değerler çok yuksek.Ailede genetik bir sorun var.ben 21 yasındayım.acaba trioidde bir skıntı olabilirimi.yada karacgierim dagılmısmı acaba bu sonuclara göre.ve bir diyetle bunları kısa surede toparlayabilirmiyim?Tahlil sonuçlarım:glukoz 81 mg/dl,trigliserit 223kolestrol 229,hdl 37.ldl 147,ast 32,alt 49,lipaz 19,ft3 4.35,ft4 0.79tsh 2.12

Tahlil.com Cevabı : Tiroid testleriniz normal,kolesterol ve trigliserit değerlerinizdeki yükseklik ise yaşınıda göz önüne alındığında genetik olabilir.Diyete ilave olarak düzenli egzersiz de yararlı olacaktır.