Kolon kanserinden korkuyorum.Dışkıma kan bulaşdı.

Dışkıma bir kez kan bulaşması sonucu doktora başvurdum bunun haricinde 2 yıldır ya ishal yada kabızlık durumu söz konusu gaita testimde GAİTA MİKROSKOPİSİ (LUGOLL BAKI) : PARAZİTE RASTLANILMADIGAİTA MİKROSKOBİSİ (NATİV BAKI ) 1-2 LÖKOSİT GÖRÜLDÜ. ERİTROSİT GÖRÜLMEDİyazıyor bunlar ne demek kolon kanseri riskinden korkuyorum bilgilendirirseniz çok memnun olurum.  yaşım 19

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle yaşının kolon kanseri için çok genç.40 hatta 50 li yaşlarda bu risk daha artıyor.Tahlil sonuçlarınız normal, kolon kanseri yönünden ise bu tahliller fikir vermez..Bir gastroenteroloji uzmanına başvurun.İlk aşamada gaitada gizli kan testi de yaptırabilirsiniz.