Lenfoma olabilir miyim?

Merhabalar,33 yaşında bayanım.Yaklaşık 8 yıl önce sol kasığımdaki lenf, aralıklı zamanlarda şişiyor sonra tekrar iniyordu. Fakat 3 senedir şişlik inmedi. Bu durumla ilgili olarak geçen hafta doktora gittim. Hemogram sonuçlarım normal, ultason sonuçlarımda sol kasığımda 35x9mm, 24x7mm, 19x9mm ve sağ kasığımda 15x7mm, 11x5, 9x6mm boyutunda LAP'lar tespit edildi. Bu ultason sonucuna göre ise doktorum lenfoma olabileceğimi, biyopsi gerektiğini söyledi.Lenfomayı araştırdığımda bu hastalığın hiç bir belirtisini yaşamıyorum. Belirtiler olmasa bile Lenfoma olabilir miyim? Cevabınız için şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Tahlil.com Cevabı : Lenfomada kasık bölgesinde görülen,ağrısız lenfadenopatiler(LAP) belirtiler arasındadır.Doktorunuza katılıyorum,lenfomada kesin tanı histopatolojik inceleme ile konur. Bu nedenle lenf düğümü büyümesi olan hastalarda lenf düğümünün cerrahi olarak çıkarılması ve histopatolojik tetkikinin yapılması gereklidir.Bu nedenle biyopsi sonucunuzu beklemelisiniz.Ancak 8 yıldır kasıkta şişliklerinizin olması ve bu sürede de hiç belirti görülmemesi ve bir şikayetinizin olmaması da olumlu bir gösterge.Umarım iyi haberlerinizi alırız.