Lenfosit yüksekliği var.Lenfosit sonucumu yarumlar mısınız?

22 yaşında bayım.Tahlil sonuçları:Lymph%= 54 benim değerim, normal değer ise % 20-45 arası görünüyor.Baş ağrısı ve halsizlik şikayetiyle muayene oldum, doktor kan testimi istedi fakat değerlerimin normal olduğunu söyledi ve bir antidepresan yazdı. Cipralex, fakat antidepresanların yan etkileriyle ilgili pek parlak şeyler duymadığım için kullanmak istemiyorum. Bu ilacın yan etkileri ve etkileri konusunda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Tahlil.com Cevabı : Lenfositleriniz yüksek çıkmış.Lenfosit yüksekliği genellikle vücutta bir enfeksiyon varlığından oratya çıkar.Akyuvarlar(lÖKOSİTLER) savunma sistemi hücreleri oldukları için vücutta bir mikroorganizmanın yol açtığı enfeksiyon sırasında tepki olarak yükselirler.Cipralex ise bir antidepresandır.Bir takom yan etkileri olabilir.Bu konuda reçetenizi yazan doktora danışmalısınız.