Merhaba hocam, 2 yıllık evli bir bayanım çocugumuz olmuyor?

Merhaba hocam, 2 yıllık evli bir bayanım çocugumuz olmuyor. Benim hamile kalmama herhangi bir engel olmadıgı yapılan testler sonucunda söylendi. Eşime spermiogram testi yapıldı. Yorumlarsanız cok sevinirim. SPERM MORFOLOJiSi (KRUGER KRITERLERINE GORE)I-NORMAL MORFOLOJILI SPERM YUZDESI : % 8II-BAS ANOMALiSi : % 771-Akrozomal Defektler : % 132-Strukturel Defektler(amorf,megalo,kucuk,uzun, birden fazla ve vakuolar basli) : % 64III-BOYUN ve ARAPARCA (MIDPIECE) ANOMALISI : % 17IV- KUYRUK ANOMALISI : % 27(Kuyruksuz, kuyruk aci, birden fazla kuyruk, duzensiz kuyruk anomalisi)V-SITOPLAZMIK CIKINTI : % 1VI-NORMAL BASI OLUP BOYUN, ARAPARCA veKUYRUK ANOMALISI : % 15Normal Sperm Yuzdesine Gore Degerlendirme> % 14 :Fertil% 5 - 14 :Subfertil/Fertil% 1 - 4 :SubfertilSEMEN ANALIZI SONUC N O R M A L D E G E R L E R(D.S.O Kriterlerine Gore)Miktar : 4.1 ml 2ml veya uzeripH : 7.2 7.0 - 8.0Likefikasyon Suresi(37C) : 15 dakika %25 a veya => %50 a+b )(a) Hizli Ileri Hareketli : % 30(b) Yavas Ileri Hareketli : % 20(c) Yerinde Hareketli : % 0(d) Hareketsiz : % 50Sperm Yogunlugu : 32.000.000/ml 20 milyon/ml ve uzeriAnormal Morfolojili Sperm Yuzdesi : Ektedir < %70Yuvarlak Hucre : 7.000.000/ml < 5 Milyon / mlLokosit : 4.200.000/ml < 1 Milyon / ml

Tahlil.com Cevabı : Eşinizde normal şekilli olmayan spermler görülmüş, Bu sorun yaratabilir.Bir üroloji uzmanına başvurmalı eşiniz.