Mide bulantısı ve B12 vitamin eksikliği için gittiğim Gastroenteroloji bölümünde

Mide bulantısı ve B12 vitamin eksikliği için gittiğim Gastroenteroloji bölümünde Dr. kan testi yaptırdı. Sanırım Çölyak testi bu. Anti Gliadin lgA: NEGATIF, lt 2 (alt sınır:lt 25, üst sınır yazmıyor) Doku transglutaminaz Ig A: NEGATIF. Anti endomisyum antikor (EMA) IgA: NEGATIF. Çölyak mıyım acaba?

Tahlil.com Cevabı : Sonuçlarınız negatif çıkmış. Bu sonuçlara bakarak size çölyak tanısı konamaz.