Oğlumun prolaktin ve testosteron sonuçları normal mi yaşı13(aralık2000 doğumlu)?

Oğlumun prolaktin ve testosteron sonuçları normal mi yaşı13(aralık2000 doğumlu) prolaktin 26,32ng/ml 4,04-15,2(referans değeri) testosteron(total) 57,85(20-49 yaş 245-1600-kendi yaş grubu verilmemiş)

Tahlil.com Cevabı : Normal değil, prolaktin değeri yüksek.Erkeklerde prolaktin yüksekliğine dair aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.http://tahlil.com/erkeklerde-prolaktin-hormonu-yuksekligi-nedirTestosteron da düşük, en iyisi bir çocuk endokrinolojisi uzmanına başvurmanız.