Polikistik over sendromu çıktı?

20 yaşındayım ve bekarım.adet düzensizliği için gitmiştim doktora.polikistik over sendromu çıktı.ayrıca süt hormonları çok fazla çıktı.uzun süre dostinex ilacı kullandım.şimdi ki tahlil sonuçlarımda Dehidroepiandosteron-sülfat (dhea-s) 18-21 yaş:51-321 arasında olması gerekirken benim sonuç değerim 512,9 çıktı. Neden bu kadar yüksek çıkmış olabilir acaba? benim ne yapmam gerekir. diğer sonuçlarım TSH:1.56E2:41, PROGESTERON:0,3 PROLAKTİN:13,4 TESTOSTERON:1,09

Tahlil.com Cevabı : DHEAS-O4 değeri böbrek üstü fonksiyonlarını gösteren bir değerdir ve polikistik over dahil pekçok nedene bağlı yükselebilir. 700′ün üstüne çıkmadıkça genelde böbrek üstü nedenli yükselmeler beklenmez. Prolaktin normal sınırlarda, bana göre dostinex kullanmanızı gerektirecek hipofiz bez kaynaklı bir yükseklik yok. Sonuçlarınız insülin direnci olduğunuzu buna bağlı polikistik over geliştiğini düşündürüyor. Endokrinolojiye başvurun