Rdw-cv nin düşüklüğü nedir.

tahlilimde rdw-cv 0,12 çıktı 20 yaşındayım. ulturason bir haftaya sonra sıraya verdi o yüzden doktora bir hafta sonra gidicem ... rdw-cv nin düşüklüğü nedir. saygılar Hüseyin Kaya

Tahlil.com Cevabı : Kırmızı Küre Dağılım Genişliği aslında Kırmızı Küre hacim dağılımının varyasyon katsayısıdır. Bu parametrenin artışının, besinsel eksikliklere bağlı gelişen anemilerde ve  demir eksikliği anemisinde ilk bulgu olduğuna dair bilimsel yayınlar vardır. Düşüklüğü önemli değildir..