Şeker hastasıyım.Böbrek ağrısı için idrar tahlili yaptırdım.glu: 3+ çıktı,bu sonuç şeker hastalığımla mı ilgili?

Tahlil.com Cevabı : Evet,idrar tahlilinde glukozun 3 pozitif çıkması,şekerinizin oldukça yüksek olması ile ilgilidir.Bunun böbrek ağrısı ile çok ilgili olduğunu düşünmüyorum.Şeker yönünden tercihen Endokrinoloji uzmanı veya dahiliye uzmanı ile görüşmeniz ve gerekli kan tahlillerini de ihmal etmeden yaptırmanız gerekmekte.