TROPONİN I (TnI) Testi Nedir? Troponin yüksekliği hangi durumlarda olur? Troponin testi normal değerleri nedir?

Tahlil.com Cevabı : Troponin kalp hastalıkarı tanısında kullanılmaktadır.Troponin myokard enfarktüsünde ve akut koroner sendromda 2-6 saat içerisinde serumda yüksek değerlere ulaşır.Bu nedenle enferktüs tanısında önemli bir tahlildir.Troponin normal değerleri: Troponin normal değeri, 0,01 ng/mL ve altı değerlerdir.