TSH Testi için nasıl bir diyet uygulamalıyım?

TSH Testi için nasıl bir diyet uygulamalıyım?Teşekkür ederim.

Tahlil.com Cevabı : Özel bir diyete gerek yok.Aç karına kan verilebilir.

m***************** :

Yüzümde tüylenme sivircelenme var kıst tım yok 17 yş fsh 5.88 estradiol 27.42 lh 5.81 ploraktın 17.3 total teststeron 0.27 tsh 1 .63 eclia 320.5 alfa oh progesteron 0.96 sizce sebebi ne olabılır yorum için tşk

Cevap:

Kadınlarda hormon tahlillerinin değerlendirilmesinde, testlerin referans değerleri, kanın adetin hangi döneminde alındığı ve  yaş gibi bilgilere gerek vardır.Sorunuzu belirtilen kurallarımıza göre  sormanız durumunda cevaplayabiliriz.

Aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Hormon tahlili soran bayanların okuması gereken uyarılar

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

7****** :

iyi günler hocam eşimle birlikte olduktan 3 gün sonra adet gördüm eşim titiz bi şekilde korunuyor adetliyken beta hcg test sonucu 46.54 çıktı ultrasonda bişey çıkmadı eczaneden aldıgım teslerdende negatif çıktı yardım edin hocammm

Cevap:

Beta HCG değeri yüksek hamilelik lehine, ancak adet gördüğünüzü de söylüyorsunuz.Bu kadar kısa zamanda ultrasonda bir şey çıkmaz zaten.En iyisi bir kaç gün sonra Beta HCG testini tekrar ettirmek, değerde yükselme oluyorsa hamilelik ihtimali kuvvetlenir.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.