Valproik asit düzeyi yüksek çıktı.

4 yaşındaki yeğenimin epilepsi (sara) hastası.Yapılan ilaç düzeyi testinde valproik asidi 286.65 çıktı bunu bize açıklar mısınız?

Tahlil.com Cevabı : Valproik asit düzeyi normalden yüksek çıkmış.Epilepsi tedavisinde kullanılan bir ilaç olan valproik asit dozu bu test sonucuna göre doktorunuz tarafından tekrar ayarlanabilir.